Balkon Güvenlik Filesi Seçimi

Yazımızda Balkon Güvenlik Filesi Ağı alırken nelere dikkat edilmeli, filenin ham maddesi ne olmalı, balkon güvenlik filesi ağı montajı yaparken nelere dikkat edilmeli gibi soruların yanıtlarını bulacağız.

Balkonlarımızda kullanacağımız Balkon fileleri muhakkak polyamid denilen malzemeden üretilmiş olmalıdır. Diğer tüm ham maddeler iklim şartlarından ötürü kısa zaman içerisinde çürümektedir.

Kedi, Köpek ve Diğer Evcil Hayvanlarımız İçin Balkon Filesi

Evcil hayvanlarımız için tercih etmemiz gereken balkon filesi ip kalınlığı en az 2,5mm en fazla 3,5mm arasında olmalıdır. Balkon filesi göz aralıkları ise en az 2 cm en fazla 5 cm olmalıdır. Ürünlerin hepsinde renk seçimini cephe renginize göre yapabilirsiniz. 

Çocuk Güvenliği için Balkon Güvenlik Filesi Ağı

balkon güvenlik filesi ağı montajı
balkon güvenlik filesi ağı montajı

Hayattaki en önemli varlığımız olan çocuklarımız için balkonlarımızda uygulamak istediğimiz balkon filelerimizin 4 adet standart seçeneği vardır. İlk olarak muhakkak ham maddesinin polyamid olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

İp kalınlıkları 4mm ve üstü olmalıdır. Çocuk Güvenliği için Balkon filesi göz aralıkları ise en az 4 cm en fazla 10 cm olmalıdır. Ürünlerin hepsinde renk seçimini cephe renginize göre yapabilirsiniz.

Balkon güvenlik filesi ağı montajı nasıl yapılır ?

Balkon filesi montajı, filenin yerleştirileceği alana ve kullanım amacına bağlı olarak profesyonel ekip gerektirebilir veya müşterimizin kendisi tarafından uygulanabilir. öncelik her zaman iş sağlığı ve güvenliği esaslarında olmalı ve Montaj yapılacak alanda çalışma güvenliği sağlanmadan kesinlikle montaj yapılmamalıdır. Şehrinizde montaj hizmetimiz olup olmadığını öğrenmek ve detaylı bilgi almak için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Yazımızın devamında evde kendi balkon güvenlik ağı montajı yapacak müşterilerimiz için bir rehber sunmaya çalışacağız.

Montaja başlamadan gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra, matkap yardımıyla tavanımızı deliyoruz. metrik 12, yarı açık kancalı, gömlekli çelik dübellerimizi matkabımızla deldiğimiz deliklere takıyoruz. Daha sonra balkon yan duvarlarımızı ve filemizi bağlayacağımız alt alanları matkap ile delip 25×175 piton kancalarımızı takıyoruz. Bu işlemin ardından filemizi önce tavandaki çelik dübellere sonra yan duvarlardaki piton kancalara takıyoruz. (Yan duvarlardaki piton kancaların yönü her zaman içeriye bakacak şekilde olmalıdır.) son olarak Tavana ve yan duvarlara monte edilmiş olan filemizi gerdirip alttaki piton kancalara takıyoruz.(Alttaki piton kancalar her zaman aşağıya bakmalıdır.) *