Merdiven Boşluğu Güvenlik Filesi Nedir?

Merdiven boşluğu güvenlik filesi özellikle son 20 yılda daha sık kullanılmaya başlanmıştır. Gelişen teknoloji ve uzun mimarinin yayılmasıyla birçok yerde zorunlu sayılabilecek bir hale gelmiştir. Bilhassa insanların yoğunlukta bulunduğu yerlerde daha çok tercih edilmektedir.

Okullarımızda, hastanelerimizde, işyerlerimizde, hatta konutlarımızda tüm merdiven boşluk alanlarının bulunduğu yerlerde yaşanabilecek tehlikelere karşı, özel olarak imal edilen merdiven fileleri ile boşluğu kapatma çalışmaları başladı. Özellikle okullarda MERDİVEN FİLESİ veya güvenlik ağı ile çalışmalarda iş sağlığı ve güvenliği zorunlu tutulması merdiven boşluk kapama filesinin önemini bir kez daha vurgulamıştır. Merdiven güvenlik ağları, bireysel ve toplu düşmeyi durdurma sistemleridir. Düşmelere karşı koruma sağlarken insanların hareketlerini kısıtlamadan merdivenlerde daha rahat ve güvenli olmalarına olanak sağlar. 

Merdiven Boşluğu Güvenlik Filesi Özellikleri

Merdiven Boşluğu Güvenlik Filesi

Özel üretmiş olduğumuz merdiven filelerimizin veya ağlarımızın tamamında hammadde olarak poliamit kullanmaktayız.

Ağlar ihtiyaca göre 12 mm, 40 mm veya 100 mm göz aralıklarına sahip olup istenilen ölçülerde size özel olarak üretilmektedir.

Sosyal sorumluluk ilkesi olarak okullar için yaptığımız ağ/file satışlarında, ürün ve montajda %20 iskonto yapmaktayız.

Merdivenlerde kullandığımız güvenlik filelerimiz yatay ve dikey olarak kullanılmaktadır. Yatay merdiven güvenlik filelerimizde ve ağlarımızda 6 mm ip kalınlığı 100 mm göz aralığı kullanılması İSG’de zorunlu tutulmuştur.

Dikey (tavandan tabana) tünel sistemlerde, okullarımızın veya kurumlarımızın ihtiyaçlarına göre göz aralığı 40-50 mm, ip kalınlığı 3-6 mm arasında değişen ağlar kullanılmaktadır.

Anaokulu, kreş, ilkokul ve ortaokullarda tavsiyemiz 4 cm’lik göz aralığıdır. Bu göz aralıklarındaki boşluk çocuklarımızın file yada ağlara tırmanmasını engellemektedir.

Lise ve üstü okullardaki yatay kullanımda ise tercihi kurum yöneticilerine bırakmaktayız. File montajı nasıl yapılır sorusunun cevabını sitemizde bulabilirsiniz.

Merdiven Boşluğu Güvenlik Filesi Montajı Nasıl Yapılır?

Merdiven boşluğu güvenlik filesi montajı nasıl yapılır sorunsunu basitce cevaplamak gerekirse, ilk olarak merdiven filesi yapılacak alanın yani merdiven fotoğraflarınıza ihtiyacımız olacak. Firmamıza göndereceğiniz merdiven fotoğraflarınız üzerinde uzman ekibimiz daha önceden hazırlanmış olan formül ile bazı hesaplamalar yapacak.

Merdiven Boşluğu Güvenlik Filesi Kullanım Hataları

En sık yapılan hatalardan biri,  merdiven boşluklarının orta kısımlarında montajın yatay yapılmasına bağlı olarak ağların sağ ve sol kısımlarının açıkta kalmasıdır. Bu durumda çocukların ağın üstüne çıkma ihtimali yükselir ve maalesef bundan kaynaklı kazalara çokça rastlamaktayız. 

Bir diğer hata ise ağ montajında kenar can halatı kullanılmamasıdır. Bu durumda ağın yeterli gerilimi sağlanamaz ve halatların merdiven korkuluğuna bağlanmasıyla oluşan, korkulukların sağlamlaşması avantajından faydalanılamaz.

Merdiven Boşluğu Güvenlik Filesi

Lütfen yatay montajı fiyatının daha uygun olması nedeniyle tercih etmeyiniz. Firmamız aynı fiyata tavandan tabana tünel sistem file üretimi ve montajı hizmeti sunmaktadır.

Okullarımız için özel üretmiş olduğumuz merdiven boşluğu güvenlik filesi veya ağlarımızın tamamında hammadde olarak polyamid kullanmaktayız.
Ağlar ihtiyaca göre 12 mm, 40 mm veya 100 mm göz aralıklarına sahip olup istenilen ölçülerde size özel olarak üretilmektedir.
Sosyal sorumluluk ilkesi olarak okullar için yaptığımız ağ/file satışlarında ürün ve montajda %20 iskonto yapmaktayız.

Ürünlerimizde kullanılan boya da herhangi bir kanserojen madde bulunmamaktadır. Kıyafet ve kumaş boyama sistemi ile boyanmaktadır. Montaj hakkında daha fazla bilgiye şu sayfadan ulaşabilirsiniz.